Rize Buderus Servisi

Servis Telefon: 444 54 74

Bir kombi üretici firması olan Buderus sağlam ve kalite içerikli cihazlar üretmektedir. Kombiler sağlam içerikli üretilseler de mutlaka her yıl bir kez olmak üzere bakıma tabi tutulmaları gerekmektedir. Kombi kullanımı ne kadar iyi ve temiz bir şekilde yapılırsa o kadar kullanım ömrünü uzatmak da mümkündür. Rize Servisi olarak tüm kombilerin tamir ve bakımlarında siz değerli Rizeli hemşerilerimize destek vermekteyiz.

Kombide Su Akıtma Arızası Neden Olur?

Tüm beyaz eşyalar için su akıtma arızaları en sıkıntılı arızalar arasındadır. Beyaz eşyaların su akıtması bulundukları ortamın su basmasına ve kirlenmesine sebebiyet verdiğinden bu arızaların oluşması her kullanıcıyı sıkıntıya sokmaktadır. Kombiler su akıtma hususunda belki de en çok arızayı çıkartan cihazlardır. Peki, kombilerin su akıtma arızalarının nedenleri nelerdir?

Kombiye Fazla su Eklemek

Kalorifer tesisatına gerektiğinden daha fazla su eklemiş olabilir. Kombilerde normal devre basıncı 1.5 bar olarak ayarlanmıştır. Kombiye konulan su bu değerin üzerine çıkmış ise o zaman kombiden su damlaması normaldir. Kombinin içine konulan su kontrol edilerek suyun tekrar damlayıp damlamadığı gözden geçirilmelidir.

Kombinin tesisat bağlantılarındaki sorunlar nedeni ile su akıtma arızası gelişebilir. Kombinin alt kısmında bulunan kombi ve tesisat arasındaki vana kontrol edilmelidir. Filtre ve bağlantılar kontrol edildikten sonra su akıtıp akıtmadığına tekrardan bakılmalıdır.

Kombim Su Damlatıyor Arızası

Kombinin imbisat deposunda bulunan problem nedeni ile kombi su damlatabilir. Kış aylarında kalorifer devreleri çalıştırıldığında tesisat devresinin ısınmayla birlikte genleşen suyun tehlike yaratmaması isteniliyorsa fazla basıncını genleşme tankına almak gereklidir. genleşme tankları içinde bulunan şambrelin hasar görmesi ile basınç düşer ve tesisatta sorun oluşarak kombi su damlatma arızası oluşturur. Bu arızaların tümü için mutlaka uzman bir servis elemanından destek almak gereklidir.

Müşteri Memnuniyeti
Oy Tarihi
Yorum
Çöpe atılacak kombiyi adam ettiler 2 yıldır kullanıyorum teşekkürler.
Kullanıcı Oyu
51star1star1star1star1star

1 Kişi Servise Yorum Bırakmış

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş