Pazar Beko Servisi

Teknolojinin giderek artması ile birlikte bir çok çeşitte makineler insanlığa destek için üretilmiştir. Bu cihazlar beyaz eşya firmaları tarafından sağlam ve kalite içerikli üretilmektedir. Fakat aralıklı süreçlerde sağlam üretilmelerine rağmen arıza çıkartabilirler. Pazar Beko Servisi olarak siz değerli hemşerilerimize Rize merkez ve çevre ilçelerde tüm beyaz eşya tamirleri için destek veriyoruz.

Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Bulaşık makineleri evlerimizin mutfaklarında kullandığımız ve mutfak temizliğine gerçekten katkısı olan cihazlardır. Bu makineler mutfakta hemen hemen her gün kullanıldığı için satın alınırken mutlaka bazı hususlara makineli uzun süre kullanmak için dikkat etmek gereklidir. Peki; bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar nelerdir?

Enerji sınıfı olması; Enerji sınıfı için en kalite bulaşık makineleri A sınıfı olanlardır. A ile A+++ arasında değişen sınıf farkı bir makinenin tasarruflu olup olmadığının anlaşılmasını sağlar. Yani ne kadar fazla artı o kadar tasarruflu bir bulaşık makinesi demektir. Bir bulaşık makinesinin yıllık su sarfiyatını ne kadar yaptığı da önemlidir. Bu özellik bulaşık makinelerinde kWh cinsiyle belirlenir.

Bulaşık makinesi seçiminde alınacak olan makinenin sepet yüklenme miktarı da önemlidir. Makinelerin sepet yükleme miktarına göre su sarfiyatını otomatik olarak ayarlayan tipleri bulunmaktadır. Hatta bu modellerde kir tipine göre harcama yapan veya düşüren modeller de bulunur.

Makine seçiminde sepetlerin boyutları da oldukça fazla önemlidir. Üst sepetin ayarlanabiliyor olması alt sepete konulan bulaşıkların ebatlarının değiştirilebileceğini gösterir. Bu makinelerin bazılarında kaşık, çatal ve bıçak yıkama haznesi en üstünde düz bir ince sepet halinde kullanılmıştır. Fakat bu kısma çatal bıçak ve kaşık yerleştirirken zaman harcamak gerekir. Fazla zamanı olmayan kişiler bu üst kısımda kaşık çatallığı bulunan bulaşık makinelerini seçmemeleri gerekir.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş