İyidere Siemens Servisi

Birçok beyaz eşya çeşidi günümüzde kullanılmaktadır. Beyaz eşyalar günlük olarak yapılması gereken işleri yüklendikleri için tüm dünyada beğeniyle kullanılan cihazlardır. Elektronik oldukları için uzun süre kullanmalarda ve kullanıcı hatalarında bu cihazların arıza çıkarttığı görülebilmektedir. Beyaz eşyaların arıza çıkartmaması için mutlaka her yıl tüm beyaz eşyalara bakım yaptırılması gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan beyaz eşyaların hepsi uzun süre kullanmaya müsait hale gelebilir. Ve uzun süre kullanılırken de arızasız olarak kullanmak beyaz eşyaları mümkündür. Beyaz eşyalar arasında çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, buzdolapları, fırınlı ocaklar, klimalar, çamaşır kurutma makineleri ve kombiler en çok kullanılan cihazlardır. Bu cihazların arızaları mutlaka beyaz eşya arıza giderme hususunda bilgisi olan kişiler tarafından yapılması gereklidir. Eğer beyaz eşya tamir bilgisi olmayan kişiler tarafından tamir edilmeye çalışılırsa o zaman bu cihazlar çok daha fazla arıza çıkartarak yüksek maliyetli tamirlere ihtiyaç duymaktadır.

Hangi Beyaz Eşya Hangi Arızayı Daha Çok Çıkartır

Sürekli olarak evlerimizde kullanmış olduğumuz beyaz eşyaların arıza çıkartma olasılığı düşüktür. Fakat bazen kullanıcıların yaptığı hatalar ve uzun süre kullanılarak bir beyaz eşyanın kullanım ömrünün aşılması beyaz eşyalarda görülen arızaların sıklaşmalarına neden olabilir. Peki; hangi beyaz eşya hangi arızayı daha çok çıkartır?

Buzdolapları; buzdolapları daha çok, çok sesli çalışma, alt kısmından su akıtma, buzluk kısmında karlanma oluşması ve buzdolabının duvarlarında ve tavanında terleme arızası göstermektedir.

Çamaşır makinesi; çamaşır makinelerinin en çok gösterdiği arızalar, sallanarak çalışma, çok sesli çalışma, sıkma programının bozulması, deterjan kapağının arızalanması gibi arızaları çamaşır makinelerinde en çok görülen arızalardır.

Fırınlı ocak; fırınlı ocakların arızaları genellikle ocak gözlerinin çalışmaması, fırın bölmesinin alt ve üst kısmının çalışmaması veya her hangi birinin çalışmaması gibi arızaları gösterebilir.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş