İyidere Buderus Servisi

En fazla kış aylarında ihtiyaç duyduğumuz kombiler sıcak su sağlamada da aktif olarak kullanılan cihazlardır. Bu cihazların tam da kış ayları ortasında arızalanması istenilmiyorsa bakımlarının tam zamanında yaptırılması gerekir. Tarafımızca kombi bakımları kış ayları başlamadan önceki döneme rast gelen sonbahar aylarıdır. Bu aylarda kombi bakımı yaptırıldığında hiç arıza görülmeden kombileri tüm kış boyunca kullanmak mümkün olur.

Kombi Sıcak Su Gelmiyor Arızası

Kombilerin kullanımı diğer beyaz eşyalardan biraz daha geç başlasa da günümüzde aktif olarak kullanılan kombilerin kullanılmaya başlanıldığı tarih otuz yılı aşkın bir zamanı kapsamaktadır. Bu süreçte kombiler beyaz eşya firmaları tarafından geliştirilerek kullanıcılarına sunulmuştur. Beyaz eşyalar sağlam ve kalite içerikli olarak üretilen cihazlardır. Fakat aralıklı süreçlerde kullanıcı hataları ve uzun süre kullanılarak kullanım ömrünün tamamlanması nedeni ile arıza göstermektedir. Kombilerde görülen arızaların giderilmesi için Rize merkez ve çevre ilçelerde İyidere Servisi olarak siz değerli hemşerilerimize destek vermekteyiz. Destek almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Kombiler bir çok arıza gösterebilir. Bu arızalardan en çok görülenlerden birisi de kombi açıldığı halde kombiden sıcak su gelmemesidir. Kombiden sıcak su gelmiyor arızasının oluşma nedenlerini gözden geçirmek istediğimizde;

Suyun gerektiğinden fazla açılması kombiden sıcak su gelmiyor arızasını oluşturabilir. Zira bazen soğuk kış günlerinde kombilerin gücü çok soğuk suyu ısıtmaya yetmeyecektir. Su miktarı az açıldığında bu arıza kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Boru hatlarında oluşan bir sorun nedeni ile ısınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışarak kombiden sıcak su gelmesini engelleyebilir. Bu sorun için mutlaka bir servis çağırmak gerekir.

Sıcak su hattına başka bir yerden soğuk suyun karışması ve cihazın sıcak su ile alakalı bir aksamında problem oluşması ile de bu sorun kombilerde görülebilir.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş