İyidere Beko Servisi

Yaşamımızda büyük kolaylıklar oluşturan ve giderek gelişen teknoloji çok uzun bir süreden bu yana beyaz eşyaların evlerimizde, iş yerlerimizde kısaca tüm yaşam alanlarımızda kullanılmasını sağlamaktadır. İnsan gücüne dayalı olarak yapılması gereken tüm işlerin üstlenilmesini sağlayan beyaz eşyalar mutfakta, banyoda ve evin bir çok bölümünde kullanılan elektronik cihazlar haline gelmişlerdir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırınlı ocak, mikrodalga fırın ve kombi yaşam alanlarımızda kullanmış olduğumuz beyaz eşyaların başında gelmektedir. İyidere servisi olarak siz değerli okurlarımıza bu makalemizin içeriğinde çamaşır kurutma makinelerinin arızalarından bahsetmek istedik. Çok uzun bir süreden bu yana yaşantımızda olmayan fakat kullanımı son zamanlarda çok sevilen çamaşır kurutma makinelerinin arızaları nelerdir ve hangi arızada mutlaka servis çağırmak gerekir?

Çamaşır Kurutma Makinesi Arızaları

Çamaşır kurutma makinelerinde en çok görülen arızalar; çamaşır makinesinin kurutmama arızası, programların nedensiz bir şekilde yarıda kesilmesi, kurutma makinesinin iç kısmında bulunan aydınlatmanın çalışmaması, filtre sembolünün sürekli yanıp sönmesi ve yükleme kapağından su alması gibi arızalardır. Bu arızaların oluşumunda nedenlerinin ne olduğuna dikkat etmek gerekir.

Kurutma bittikten sonra çamaşırların nemli çıkması; bu arızanın oluşmasındaki neden çamaşırın cinsine göre uygun olan programın kullanılmaması, lif filtresinin gözeneklerinin tıkanmış olması ve filtre çekmecesinde sorun olabileceğidir. Eğer sürekli olarak bu arıza çamaşır kurutma makinesinde ortaya çıkıyor ise mutlaka servis çağırarak daha büyük sorun ortaya çıkmadan çözüm bulmak gerekir.

Programın nedensiz bir şekilde yarıda kesilmesi arızası ise; yükleme kapağının tam olarak kapanmamış olmasından ve elektrik kesintisi yaşanmış olmasından meydana gelebilir. Makine tekrar başlatıldığında genellikle çalışmaya başlayabilmektedir.

Kurutma makinelerinde oluşan aydınlatma arızaları kurutma makinesinin açık konumda olmamasından veya lambanın arızalanmasından dolayı gelişmiş olabilir. Lamba servis tarafından değiştirildiğinde aktif bir şekilde makinenin aydınlatması çalışmaya başlayacaktır.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş