Derepazarı Siemens Servisi

Tüm dünyada aktif olarak beyaz eşyaların beğeniyle kullanılması, insan gücü ile yapılması gereken tüm işleri üstlenmelerinden dolayıdır. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırınlı ocak ve çamaşır kurutma makinesi günümüzde en çok kullanılan beyaz eşyalardandır. Beyaz eşyalar kullanım aşamasında arızasız olarak uzun süre kullanılabilen cihazlardır. Fakat bazı zamanlarda kullanıcı hataları ve uzun süre kullanılma nedeni ile beyaz eşyaların arızalandıkları görülebilir. Derepazarı Siemens Servisi olarak siz değerli hemşerilerimize her yıl düzenli olarak beyaz eşyalarınızı bakım yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Bakımı düzenli olarak yapılan beyaz eşyalar arıza çıkartmadan uzun süre kullanılabilir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Arızaları Ve Çözümleri

Kurutma işlemi çok uzun sürüyor arızası; Bu arızanın oluşumundaki neden genellikle havalandırma ızgaralarının kapalı olmasından, makinenin kurulduğu alan çok küçük olduğundan dolayı havalandırmanın yetersiz olmasından ve lif filtrelerinin gözeneklerinin tıkanmış olmasıdır. Filtreler su altında yıkanarak temizlendikten sonra veya filtrelerin bezi bir sünger yardımı ile temizlendiğinde bu arıza ortadan kalkabilir.

Kurutma işlemi sonucunda çamaşırlar nemli çıkıyor arızası; çamaşırların cinsine göre program kullanmamak, lif filtresinin gözeneklerinin tıkanmış olması, filtre çekmecesinin tıkanmış olması bu arızanın ortaya çıkmasına neden olabilir. Filtreler ılık bir miktar su ile yıkanır ve filtreler temizlenir. Bu işlemler yapıldıktan sonra kurutma sonucu yine çamaşırlar nemli çıkıyor ise iç aksamlarında bir problemin olabileceği düşünülebilir.

Kurutma programı nedensiz olarak yarıda kesildi arızası; yükleme kapağının tam kapanmamış olması ve anlık bir elektrik kesintisi yaşanmış olması kurutma makinesinin programının nedensiz olarak kesilmesine neden olabilir. Yükleme kapağı kontrol edilerek tekrardan kurutma makinesi başlatıldığında makine tekrardan çalışmaya başlayabilir.

Kurutma makinesinin içinde bulunan aydınlatma yanmıyor arızası; lamba arızalanmış olabilir, açma kapama düğmesi açılmamış olabilir. Açma kapama düğmesi kontrol edilerek makine tekrardan çalıştırılmaya başlanmalıdır.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş