Çayeli Vestel Servisi

Dijital ve elektronik olarak üretilmiş olan beyaz eşyalar evlerimizde, işyerlerimizde kullanmış olduğumuz cihazlardır. Bu cihazlar tüm işlerimizde bizlere destek olurken aralıklı süreçlerde arıza yaptıkları da görülebilir. Beyaz eşya arızalarında mutlaka bir servis çağırmak gereklidir. Aksi takdirde beyaz eşya arızaları bu hususta bilgisi olmayan kişiler tarafından tamir edilmeye çalışılır ise beyaz eşyalarda arızaların daha yüksek maliyetlere mal olabilecek arızalara dönüşmesi kaçınılmazdır. Çayeli Vestel Servisi olarak Rize merkez ve çevre ilçelerde siz değerli hemşerilerimize destek olmaktayız. Bu makalemizin içeriğinde siz değerli hemşerilerimize fırın arızaları nelerdir? Fırında görülen hangi arızalar için servis çağırmak gerekir? Bilgilerini verelim istedik. Aşağıda vermiş olduğumuz bilgileri okuyarak faydalanabilirsiniz.

Fırın Arızaları

Fırınlar genellikle hem ocak hem de fırın olarak kullanılan cihazlardır. Fırın arızaları bu nedenden dolayı hem ocaklarda hem de fırın kısmında olabilecek şekilde sayılabilir. Her iki kısımda da oluşan arızalar için beyaz eşya servisi çağırmak gereklidir. Beyaz eşya servisi çağırılmasına neden olan arızalar aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

Ocak gözlerinden birisi veya bir kaçının alev almaması arızası; kullanılan gazın basıncı ve tipinin değişimi ocakların alev almamasına neden olabilir. Basınç ayarı yapıldıktan sonra ocak gözleri yanmaya başlayacaktır. Ocak gözlerindeki gaz kanallarında tortu oluşması ocakların yanmamasını engelleyebilir.

İsli alev arızası; ocaklarda görülen isli alev arızası regülatör arızalarından veya şebekeden verilen gazın kirli olmasından oluşabilir. İsli alev uzun süre devam ettiğinde mutlaka servise haber verilmelidir.

Fırın iç lambası yanmama arızası; bu arıza oluştuğunda mutlaka öncelikli olarak fırının elektrik alıp almadığı kontrol edilmelidir. Daha sonrasında lambanın arızalı olduğuna karar verilir ise servis çağırılması gereklidir.

Alt üst pişirme arızaları; pişirme arızaları genellikle iç aksamdan oluşan arızalardır. İç aksam arızaları giderildikten sonra fırın alt ve üst ayarları tekrardan yapılarak fırında tekrardan pişirme yapılabilir.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş