Çayeli Siemens Servisi

Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlı ocak ve buzdolabı, bu saymış olduğumuz beyaz eşyalar yaşam alanlarımızda sürekli olarak kullanmış olduğumuz elektronik ve dijital cihazlarımızdır. Bu cihazlardan buzdolabı soğutma, ısıtma ve saklama sistemi için kullanılır. Buzdolapları genellikle evlerin mutfaklarında kullanılmaktadır. Buzdolaplarının bir takım arızaları genellikle bakımı yapılmamış olmasından ve kullanıcı hatalarından dolayı oluşmaktadır. Her yıl düzenli olarak diğer beyaz eşyalar gibi buzdolaplarının da bakımlarını yaptırmak gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan buzdolapları kesinlikle arıza çıkartmadan uzun süre kullanılabilmektedir. Çayeli Servisi olarak tüm buzdolaplarında bakım görevini üstlenmekteyiz. Buzdolabı bakımı için bizleri telefon numaralarımızdan arayarak destek alabilirsiniz. Buzdolaplarını daha uzun süre kullanmak için temizliklerinin de düzenli olarak yapılması gerekir. Temiz bir buzdolabın bozulma oranı düşüktür. Siz değerli okurlarımıza bu makalemizin içeriğinde buzdolabı arızaları nelerdir? Buzdolabı arızalarının çözümleri nelerdir?

Buzdolabı Arızaları Ve Çözümleri

Buzdolabı çalışmıyor arızası; bu arızanın oluşma nedenleri genellikle kalıcı değildir. Elektrik arızalarından dolayı, fiş arızalarından dolayı veya priz arızalarından dolayı buzdolabının çalışmadığı görülür.

Soğutucu bölmesinde terleme arızası; ortamın çok soğuk olmasından, buzdolabının sıcaklığının on derecenin altına düşmesinden, buzdolabı kapısının çok açılıp kapanmasından oluşabilir.

Kompresör arızaları; bu arıza çeşidinde mutlaka servis çağırmak gerekir, kompresör arızaları bilinçli bir şekilde tamir edilmesi gereken arızalardır.

Çok sesli çalışma arızası; ortamın sıcaklığının değişimine bağlı olarak buzdolabındaki çalışma performansının da değiştiği görülebilir. Genellikle bu buzdolaplarında arıza olarak sayılmaz, ortamın ısısı değiştiğinde ses de kendiliğinden azalacaktır.

Dondurucu sıcaklığı yeterli olmasına rağmen soğutucu sıcaklığı çok düşük arızası;  Bu arızaya buzdolaplarında rastlandığında hemen soğutucu bölme sıcaklığı daha yüksek bir ayara getirilmesi gereklidir. Soğutucu bölme sıcaklığı yükseltildiğinde bu arıza kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş