Çayeli Arçelik Servisi

Arçelik

Hayatımızı kolaylaştırmak için kullanmış olduğumuz beyaz eşyaların bir çok çeşidi bulunmaktadır. Beyaz eşyaların tüm çeşitlerini artık yaşam alanlarında bulundurmak neredeyse mecburi hale gelmiştir. Bu makalemizin içeriğinde mutfakların kahramanı bulaşık makinelerinden bahsedelim. Bulaşık makinelerini evlerde bulunmadığı zamanlarda zor zahmet bulaşıklar elde yıkanırdı. Bulaşıkların bu şekilde yıkanması ev işlerinden yükümlü olan kişilerin büyük zorluk yaşamasına neden olurdu. Son zamanlarda aktif olarak kullanılan bulaşık makineleri bu iş ağırlığına son vererek tüm yemek bulaşıklarının bir kerede yıkanarak temizlenmesini sağlamaya başladı. Bu da büyük bir kolaylığı tüm evlerin mutfaklarına getirdi. Bulaşık makineleri beyaz eşya firmaları tarafından sağlam ve kalite içerikli olarak üretilmektedir. Fakat aralıklı süreçlerde sağlam ve kalite içerikli üretilmelerine rağmen arıza gösterebilirler. Çayeli Arçelik Servisi olarak tüm bulaşık makinelerinde oluşabilecek su alma ve su boşaltma arızaları hakkında siz değerli okurlarımıza bilgi verelim.

Bulaşık Makinelerinde Su Alma Ve Su Boşaltma Arızaları

Su giriş valfi ventil arızaları; su valfleri arıza yaptığı zaman bulaşık makinesinin su almaya çalıştığı fakat su alamadığı görülür. Bu arızanın giderilmesi için mutlaka makinede su girişi valfi kontrol edilmelidir. Eğer bu parçada arıza varsa parça değiştirilerek arıza ortadan kaldırılır.

Pompa motoru arızaları; bulaşık makinelerinde bulunan pompa motorları bu makinedeki suyu boşaltma işlemi için bulunmaktadır. Pompa motorunun arıza yapması veya kısa devre yapması ile bulaşık makinesinin su arızası gösterme ihtimali yüksektir.

Emniyet sivici arızaları; markaların tümünde emniyet sivici bulunmasa da bir çok bulaşık makinesi markasında emniyet sivici bulunmaktadır. Bulaşık makinelerinde su alma veya boşaltma arızası bulunduğunda mutlaka emniyet sivici de gözden geçirilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki tüm bulaşık makinesi arızalarını gidermek uzman servis elemanlarının işidir. Bulaşık makinenizde oluşan arızalar için lütfen servise müracaat ediniz.

Bu Firma Hakkında Düşüncelerini Paylaş